Farba na vlasy Garnier Color&Shine

Už roky som si nefarbila vlasy doma, každý mesiac chodím ku kaderníčke, no v poslednej dobe nebývam 100% spokojná s jej prácou a tak som sa rozhodla vziať svoje vlasy do vlastných rúk. Potrebovala som moje premelírované vlasy farebne zjdnotiť a dodať im lesk. Vybrala som sa teda na “raziu” do DM-ky.

Najskôr som mala pocit, že si z toho obrovského množstva značiek a farebných tónov ani nedokážem vybrať a zároveň som si bola vedomá toho, že farba chytí každej žene inak a teda obrázkom na krabičke sa rozhodne riadiť nemôžem. Loreal taká, Loreal onaká, Palette, Garnier a ďalšie značky sa mi drzo vyškierali do tváre a predbiehali sa v tom, ktorá je najlepšia.

Postupne som brala do rúk rôzne krabičky s usmiatymi ženami na obale, všetky mali krásne upravené a žiarivé vlasy. Kámoška, ktorá bola v ten deň so mnou, mi odporúčala tmavý blond, medovú či ryšavú. Ja som však iba krútila hlavou. Vedela som, že potrebujem farbu, ktorá bude čo najlepšie korešpondovať s mojou vlastnou farbou vlasov, ktorá sa za tie roky stratila v nespočetnom farbení a melírovaní a tak som si ju pamätala už iba veľmi chabo.

Nakoniec som si vybrala farbu od značky Garnier Color&Shine bez amoniaku s brusnicami a arganovým olejom odtieň 6.23 oriešok a predstavovala som si, aká budem pekná a prirodzená hnedovláska. Bye bye blond. Mám neochvejnú chuť ísť späť k prirodzenosti.

Prešlo ešte niekoľko dní, kým som sa k aplikácií odhodlala. V ten deň som, trošku nervózna čo to bude za výsledok, otvárala krabičku. Balenie obsahovalo farbiaci krém, oxidačné činidlo, záverečnú starostlivosť, jednorázové rukavice a podrobný návod na aplikáciu farby. Pri jeho čítaní vo mne hrklo: “Pripravte si štetec na nanášanie farby…” ktorý som samozrejme namala. Do Tesca alebo drogérky sa mi ísť nechcelo a tak som v pracovni v skrini niekde “vyštráchala” obyčkový štetec na maľovanie, samozrejme poriadne široký. Škoda, že štetec na farbenie vlasov nie je súčasťou balenia. Radšej by som si priplatila nejaké tie 2-3 eurá, než takto improvizovať.

Zvyšok farbiaceho procesu už išiel ako po masle. Podľa návodu som zmiešala oxidačné činidlo a farbiacu zmes, naniesla na vlasy, nechala pôsobiť a na záver aplikovala záverečnú starostlivosť. Ta dáááá, o necelú pol hodinku bola z blondínky bruneta. Prvý pohľad do zrkadla bol šok a rovnako šokovane sa tváril aj manžel a moje dve malé dcérky. Trvalo mi zopár dní, kým som si na novú seba zvykla, no tearaz si pochvaľujem a s výsledkom som spokojná. Farbu Garnier by som použila opäť, no zároveň premýšľam, či s inou značkou by som dosiahla väčší efekt lesku. Aké značky farieb na vlasy obľubujete a používate vy? Poteším sa každej skúsenosti!

Zhodnotenie po týždni: žiaľ, farba sa mi slušne vymýva, moje vlasy už nie sú tmavohnedé ale svetlohnedé, na korienkoch vidieť predchádzajúcu farbu, z čoho som poriadne sklamaná. Takže ak chcete naozaj trvácnu farbu, siahnite radšej po niektorej inej.

12 komentárov


 1. ahoj, vymyva sa ti, lebo je bez amoniaku, ak chces trvalu farbu, musis kupit farbu trvalu, na krabike je upozornenie, ze to je 2. stupen a vydri asi 8 tyzdnov myslim… ale to je normalne, bezamoniakove sa vymyvaju viac, takze to nie je chyba garnieru… 😀


 2. tiež som mala túto farbu, no aj ja som ju prestala používať preto že sa mi veľmi rýchlo vymývala. myslela som si že je to mojimi vlasmi, no aj mojej kamarátke sa stalo to isté. teraz už používam farbu za 8 €. síce je drahá, ale už 4 mesiace som si nefarbila vlasy a farbu mám stále takú ako v deň keď som si vlasy farbila. takže radšej stavím na farbu ktorá je trošku drahšia, ako keby som si mala vlasy farbiť každý týždeň. 🙂


 3. Ja som vyskúšala snáď všetke druhy farieb a farbím sa sama. Naposledy to boli tiež Garnier, ale Natea 3.st. Keďže som používala modro čiernu č.21, tak farba držala riadne dlho. Všetke odtiene do červena sa skoro vymývajú a to aj pri 3.st trvácnosti. Minule som si kúpila zosvetlovač od Palette, ale s mojimi vlasmi to neurobilo nič. Zbytočne vyhodené peniaze. Takže o pár dní idem ku kaderníčke moje vlasy zosvetliť, tiež ťahám k prirodzenosti, som blondína a tmavej farby mám už dosť 🙂 tak mi držte palce, aby som nebola zelená nakoniec 🙂


 4. Garnier farby na vlasy sklamali aj mna. Vždy ked vyjde na trh nová farba a počúvam o jej úzasnom a nekonečnom lesku, neskutočne dlhej trvácnosti a dokonalom krytí šedín -bežím si ju kúpiť a vždy ma to sklame…Vlasy si musím farbiť pravidelne,kôli šedinám,ale zatial žiadna znacka na našom trhu nemá na moje vlasy taký trvácny efekt ako stará dobrá značka Palette.


 5. To vazne ti nechytil palette zosvetlovac? Ja som tak presla z ciernej na hnedu a ked mam chut mat este svetlejsie, tak raz za rok si zosvetlim, mam ho len chvilu na hlave – mozno 10 minut a zosvetluje jak besny, necham si ho len po pozadovany odtien a som maximalne spokojna. Vseobecne najlepsie su podla mna Palette farby.


 6. nechápem, ako môže niekto ospevovať palette farby :(((( ja nikdy viac!! a kaderníčky vám svoj názor povedia tiež. keď som si chcela zosvetliť z niekoľko rokov čiernej farby farbenej značkou palette, 10 kaderníčok mi vravelo, že nevedia, či sa s tým vôbec dá niečo robiť. to bolo pred pár rokmi, teraz už existujú účinnejšie odfarbovače, no doteraz sa stretávam s názorom u profesionálov, že palette je najhoršia farba aká môže byť. preto vydrží dlho, nevymyje sa, ani nezosvetlí tak ľahko, lebo je agresívna. čiernovlásky sú z nej nadšené, lebo je to najčiernejšia čierna. ale ruky preč, ak dúfate, že farba nebude tmavá alebo že bude presne ako na obrázku.ja preferujem bezamoniakové farby, treba ich na korienkoch nechať dlhšie pôsobiť a efekt bude fajn. áno, vymývajú sa rýchlejšie, no to isté očakávajte od farieb u kaderníka. každá iná trvácnejšia farba z obchodu chytí tmavšie a nevymyje sa. pri bezamoniakovej máte aspoň istotu, že časť z nej sa vymyje.


 7. ahoj, najskôr si treba prečítať, čo je napísané na krabičke farby a až potom byť sklamaná… no comment.


 8. Garnier farby nestoja za nič, nikdy to nechytí ako prezentujú SYOSS to sa môže považovať za kvalitné farby, ktoré narozdiel od týchto šmejdov dokažu splniť to, čo prezentujú…


 9. noo takže SYOSS – dobrá znamená aj dobrá kvalita? SYOSS a Palette sú najagresívnejšie farby. farba možno chytí pekne, ale skúste si s ňou farbiť každý 1,5 -2 mesiace. tieto farby sa zažierajú do štruktúry vlasu narozdiel od amoniakových farieb, kt. vlasy pekne obalia a tým sú šetrnejšie, vlasy máme menej krepovité a hlavne vyzerajú zdravšie. a koniec koncov každá farba sa vymyje, aspoň nejaké to percento z nej.


 10. noo takže SYOSS – dobrá reklama znamená aj dobrá kvalita? SYOSS a Palette sú najagresívnejšie farby. farba možno chytí pekne, ale skúste si s ňou farbiť každý 1,5 -2 mesiace. tieto farby sa zažierajú do štruktúry vlasu narozdiel od amoniakových farieb, kt. vlasy pekne obalia a tým sú šetrnejšie, vlasy máme menej krepovité a hlavne vyzerajú zdravšie. a koniec koncov každá farba sa vymyje, aspoň nejaké to percento z nej.


 11. Farby od garnieru 3-krat som vyskušala a dost dnes tolko reklamovana olia vlasy mi po farbeni ostali ako zaprašene cementom hoci mali byt pekne blond ešte aj to čo som mala blond len som vyrastene potrebovala zosvetlit som si tou farbou zničila rano letim do obchodu a musim si kupit oblubene palette s tou mi nehrozi šok pri pohlade do zrkadla strata času a penazi neskutočne som sama na seba nahnevana že som sa po treti krat nechala napalit reklamou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *