Januárový tip na knihu a film

Milé žienky, rada by som vám dala do pozornosti dva januárové tipy. Jeden z nich je na film a ten druhý na knihu.

Všetko alebo nič – ak sa chcete zasmiať, vyberte sa do kina na túto nenáročnú komédiu. Priznám sa, Evitovky nečítam (vraj táto bola najpredávanejšia) a vôbec som dopredu nevedela, čo za príbeh sa pod týmto názvom ukrýva. Ide naozaj o veľmi ľahký žáner, ktorý sa prekvapivo na portáli CSFD teší celkom dobrému hodnoteniu (aktuálne 65%). Keď si k tomu pridáte zopár príjemných hercov, na ktorých sa ešte aj veľmi dobre pozerá, a zasnežené Tatry ako bonus, máte pred sebou na filmovom plátne fajn oddychovku.

Obsah: Linda, Vanda a Edo je trojica kamarátov, z ktorých každý žije ten svoj príbeh. A ako to už v takých filmoch býva, sú to poriadne zamotané príbehy. Najmä ten Lindin (Táňa Pauhofová). Dlhoročné priateľstvá, staronové lásky a vášne, ktoré nás valcujú. O tom je tento film. Ak naň pôjdete, napíšte mi, na koho z hereckého obsadenia sa vám najlepšie pozeralo. Som zvedavá, či sa zhodneme ;o)

Palec hore: za ústrednú pieseň, ktorú naspievala Ewa Farna.

Modré zóny – je kniha z úplne iného súdka, ako vyššie spomínaný film. Je to literatúra faktu, od ktorej sa neviem odtrhnúť. Vedeli ste o tom, že na našej Matičke Zemi sa nachádza päť geografických zón, v ktorých žijú ľudia dožívajúci sa neobvykle vysokého veku? A presne o tom, ako sa im podarilo dožiť sa viac než stovky, je kniha Modré zóny opisujúca životný štýl, filozofiu, postoj k životu, k Bohu a jedálniček týchto dlhovekých ľudí. Jednotlivé kúty sveta navštívil autor Dan Buettner s tímom ľudí, aby s nimi urobil rozhovory o tom, čím žijú a čomu veria. Poviem vám, je to veľmi zaujímavé čítanie. Ak si ich zvyklosti osvojíte, možno aj vy sa dožijete viac ako sto rokov, pričom hádať vám budú minimálne o tridsať menej.

Palec hore: Toto nie je fikcia ;o)

Čo počas mrazivých januárových dní oslovilo vás?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *