Lesnou cestičkou

Zatvorte oči. Čo vidíte? Vidíte to isté, čo ja? Slnko. Dlhoočakávané teplo rozdávajúce slnečné lúče, ktoré vám hladia vlasy a láskajú pokožku vyblednutú po zime. Bunda leží pohodená na lavičke vedľa vás a vy sa tajomne usmievate spod vejárikov rias. Potom pomaly otvoríte oči a vidíte krehké jarné kvety derúce si cestu spod mrazom spálených listov opadaných ešte kedysi na jeseň. Zem je vlhká, vonia hlinou a prvými stebielkami novej, zelenajúcej sa trávy.

Viem. Ja viem, že na tento obraz si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no nebude to už trvať dlho. Zopár ráz pretočíme strany v kalendári, príde marec a bude tu jar. A do jej konceptu presne zapadá vôňa, ktorú vám chcem dnes predstaviť. Nie je to žiadna novinka. Práve naopak, keď si uvedomím, že prišla na svet v roku 2000, je už tak trochu retro. Dodnes si pamätám, ako som si k nosu prikladala navoňanú stranu v niektorom anglickom ženskom glossy magazíne, až som ten papier nosom namôjdušu vyšúchala. Tak veľmi sa mi páčila.

Vôňa Truth od Calvin Klein je na trhu jediná svojho druhu. Je tak trochu zeleno-žltá, vlhká, šťavnatá, svieža aj jemne nasládlá zároveň. Naozaj jedinečná. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, neviem o tom, že by bola na trhu iná, jej podobná vônička.

Hlava: bambus, pačuli, bergamot, citrón, mladé stromčeky, vlhké drevá, vetiver.

Srdce: biela pivonka, biela ďatelina, ľalia, mimóza, černica, kvet agátu, santalové drevo.

Základ: bio vanilka, pižmo, drevá, biela ambra. 

Keď sa navoniam touto vôňou, okamžite sa prenesiem do lesa. Do vlhkého porastu, kde sa zo zeme a z okolitých drevín a rastlín vyparuje vlhkosť. Vonia tu ihličie, drevo nasiaknuté dažďom, tu zavetrím ďatelinku, tam agát a zrazu iskrivý jarný vzduch pretne čerstvá citrónová šťava. Ako vzduch po dlhej zime, keď sa po prvýkrát preveziete krajinou na bicykli. Opatrne, aby ste tú krehkú jarnú vílu neodplašili. Nežne, nech si môže motýľ sadnúť na prvé púčiky kvetov a okolo vás zrazu preletí prvá včela. Len tak stojíte a zmeníte sa na pozorovateľa. Sledujete prebúdzajúcu sa prírodu a viete, že teraz je ten správny čas nechať k sebe prísť niečo nové. Svieže, zelené a iskrivé. Ako jarný les, ktorý vás pozýva na návštevu, či jarná záhrada plná rozmanitých kvetov potom, čo ju záhradník práve výdatne polial. Zaujímavá, pravdivá a výnimočne pekná, taká je vôňa Truth – CK.

Poznáte vôňu Truth od CK? Páči sa vám? A aký je ten váš jarný parfum?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *