Marcové TOPky

Jar je tu 🙂 Ani si neviete predstaviť, ako veľmi sa teším. Posledných niekoľko mesiacov mi je totiž stále zima a tak sa teším na teplé, slnečné dni a to všetko krásne, čo mi prinesú. Neotáľajme však a poďme sa pozrieť na moje marcové TOPky.

Viete, že bez rastlinného oleja už nejdem ani na krok. Používam ich na pleť, vlasy, ruky, nechty aj na vyrábanie svojich home made kozmetických produktov (balzamy na pery, očné krémy, telové maslá atď). Olejom mesiaca marec bol moringový olej od mojej obľúbenej značky AkamutiČo do využitia, je to jeden z najstarších olejov, aké ľudstvo pozná. Používal sa už v starovekom Egypte ako základ pre výrobu liečivých masážnych mastí, ale aj na výrobu vonných olejov. Moringový olej má vysoké hydratačné vlastnosti a je skvelým anti-age prostriedkom určeným pre všetky typy pleti. Má antiseptické a protizápalové účinky a je teda vhodný aj v boji proti akné, na drobné ranky, popáleniny a štipance, po nadmernom slnení a je tiež vynikajúci na hyperpigmentáciu (to je jedným z hlavných dôvodov, prečo ho používam). Ak si do moringového oleja pridáte pár kvapiek oleja kadidlo, získate luxusný olejček určený na protivráskovú starostlivosť s aromaterapeutickou zložkou. Je perfektný tiež na potieranie nechtových lôžok a na odličovanie. Obľúbila som si ho pre jeho rozmanité využitie. Upozorňujem však, že jeho vôňa je pomerne špecifická, machovo-drevitá.

Ďalší produkt som vytiahla po pomernej dlhom spánku z mojich odložených kozmetických zásob. Odložila som tekuté mejkapy a na bežné každodenné používanie teraz siaham po tomto minerálnom práškovom mejkape BareFacedAko pozerám, tak pozerám, e-shop, z ktorého ho mám ja, už nefunguje. Škoda, pretože tento mejkap u mňa predbehol aj Everydayminerals, ktorý som medzičasom vytiahla z kúpeľňovej skrinky tiež a nevyrovnal sa BareFaced mejkapu ani spolovice.

Ďalej tu mám multilíčidlo od nemeckej kozmetickej značky Alcina, ktoré som spolu s rúžom (tiež na foto) kúpila vo svojom obľúbenom kozmetickom salóne. Dá sa využiť ako bronzer, rozjasňovač, lícenka, ale aj ako očné tiene. Na leto perfektný multifunkčný produkt do kabelky.

Najlepší balzam na pery za posledné obdobie je táto novinka od Clarins. Pery perfektne hydratuje, dodá im krásny lesk a čo je super, vytiahne z nich prirodzený pigment! Ako bonus príjemne broskyňovo vonia.

Z pleťovej kozmetiky tu mám krém proti pigmentovým škvrnám Uriage, ktorý som si kúpila minulé leto v lekárni na Korzike. Je veľmi koncentrovaný a sľubujem si od neho úplne vymiznutie pigmentových škvŕn, tak som zvedavá, či sa to podarí, pretože napriek tomu, že sa každý rok počas zimy schovajú, už prvé jarné slnko ich zvykne vytiahnuť von. Takže tento rok bez SPF 50+ už ani na krok.

Kniha. Rozčítaných ich mám na svojom nočnom stolíku niekoľko, ďalšiu v obývačke, no chcem spomenúť jednu, do ktorej som počas marca nakúkala najviac v kuchyni. Ella Woodword po tejto knihe vydala tri ďalšie, no ja sa najradšej vraciam k tejto prvej a veľmi rada z nej varím rôzne zdravé jedlá. Napríklad jej domáca granola s pekanovými orechami nemá pod slnkom konkurenciu.

V marci ma bavila aj ľadová plocha s mojou mladšou dcérou každý utorok vrámci jej telesnej výchovy 🙂 Stáť už o pol deviatej ráno na korčuliach a hodinku sa preháňať po ľade je úplne perfektný začiatok dňa.

Čo tešilo v marci vás? Na čo sa tešíte v apríli?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *