Novoročný detox s Blendea

Poznáte to. Po štedrých Vianočných sviatkoch plných koláčikov a majonézového šalátu prichádzajú výčitky svedomia z toho, koľko sme toho do seba naládovali a bôľ kvôli tomu, že teraz nezapneme gombík na obľúbených sukniach a nohaviciach. A presne to je ten správny čas prekopať svoj jedálniček a zaradiť doň viac zdravých, nízkokalorických jedál, viac porcií čerstvého ovocia a zeleniny a ešte niečo špeciálne naviac. V mojom prípade to špeciálne naviac“ tvorí superzdravý drink Blendea SUPERGREENS

Môj jedálniček vyzerá v týchto dňoch takto:

  • Raňajky: nalačno Blendea SUPERGREENS drink či už samostatne s vodou, alebo formou smoothie; cereálie s bielym jogurtom, alebo rastlinným mliekom, a čerstvým ovocím

  • Desiata: čerstvé ovocie

  • Obed: porcia ľahkého jedla, či už chudé mäso, alebo tofu, s ryžou natural, alebo zeleninovým šalátom, väčšinou však pripravujem zeleninové jedlá. Ak mám na obed cestoviny, vždy tvorí polovicu porcie čerstvá zelenina.

  • Olovrant: hrsť orechov, alebo jablko.

  • Večera: opäť väčšinou plnohodnotné jedlo, prípadne zeleninový šalát.

Popritom pijem čistú vodu, kávu, ktorej sa neviem vzdať, zelený čaj (počas dňa) a bylinkový čaj (večer). Čo sa dezertov týka, v ideálnych prípadoch volím orechy s medom, kakaové bôby, horkú čokoládu s vysokým obsahom kakaa, alebo raw dobroty. Z času na čas zhreším aj niečím „echt“ sladkým, no snažím sa to kontrolovať.

Čo je Blendea SUPERGREENS?

Je to zmes v 100% bio kvalite, ktorú tvoria štyri zelené superpotraviny: zelený jačmeň, mladá pšenica, chlorella a spirulina. Neobsahuje laktózu, lepok, cukor a je vhodný aj pre vegánov. Je to zmes zdravia v jednej lyžičke. Už jedna čajová lyžička denne zabezpečí vášmu telu prísun cenných vitamínov, minerálov, antioxidantov a zelených fytochemikálií. Začnite svoj deň s Blendeou, dostaňte tak svoj organizmus do rovnováhy a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie ;o)

Trochu histórie

Certifikovaný výživový poradca Peter Chodelka prvýkrát narazil na zelené potraviny na Bali. Išiel však na to opatrne a najskôr začínal s mladou pšenicou. Po niekoľkých týždňoch užívania na sebe spozoroval zlepšenie trávenia a posilnenie imunity. Po návrate späť zo svojich ciest sa rozhodol vytvoriť vlastnú zmes zelených superpotravín. Nečakal však, že sa bude musieť potýkať s problémami s dodávateľmi. Oslovil ich desiatky, no všetci ponúkali ingrediencie z Číny vo výrazne nižšej kvalite, než akú očakával. Už to vyzeralo tak, že bude musieť na celý nápad zabudnúť, keď narazil na slovinskú spoločnosť PlanetBIO. Tá sústreďuje výhradne organické ingrediencie z rôznych kútov sveta. Všetci jej dodávatelia sú povinní dodržiavať naozaj prísne pravidlá produkcie: zavlažovanie neznečistenou vodou, pestovanie na priamom slnečnom svetle, či sa podriaďovať zákazu používania pesticídov a umelých hnojív.


A tak prišla na svet unikátna zmes štyroch zelených superpotravín:

  • BIO mladá pšenica (30%) najvyššej kvality z Nového Zélandu. Prispieva k hojeniu rán, blahodárne pôsobí na nervový systém, pomáha pri chudnutí a navracia metabolizmu správnu funkciu.

  • BIO mladý jačmeň (30%) rovnako z Nového Zélandu. Má vysoký obsah enzýmov, vitamínov a minerálov, ktoré majú za následok správnu funkciu tráviaceho systému a detoxikáciu organizmu.

  • BIO Spirulina (20%) – sladkovodná riasa až z Taiwanu. Je to hotový zázrak pre črevnú mikroflóru a imunitný systém. Pôsobí ako dokonalý likvidátor vírusov, prispieva k detoxikácii obličiek, znižuje cholesterol a je účinným antioxidantom.

  • BIO Chlorella (15%) je sladkovodná riasa pôvodom z Taiwanu. Nakopne váš organizmus unikátnym pomerom sacharidov, tukov a bielkovín. Prispieva k celkovej detoxikácii, zlepšuje trávenie, podporuje imunitu a je skvelým zdrojom energie.

  • BIO mäta (5%) bola do prípravku pridaná pre sviežu chuť.

Ako sa Blendea užíva?

Stačí 1-2 čajové lyžičky zmiešať s vodou, alebo vašim obľúbeným nápojom, a vypiť každé ráno nalačno. Odporúčaná dávka je 1 lyžička prvé dva týždne a potom môžete dávkovanie zvýšiť na 2 lyžičky denne.

Čo na Blendeu hovorím ja?

Blendeu pijem už druhý týždeň buď s vodou, alebo ju miešam do smoothie. Pokiaľ ju budete piť výlučne s vodou, budete si na jej špecifickú chuť musieť zvyknúť. Ja v nej najviac cítim chuť rias. Ak ju však primiešate do smoothie, budete jej chuť v ňom cítiť len minimálne, ak vôbec.

V prvých dňoch som cítila jeden z jej nežiadúcich účinkov, ktorým je nafukovanie a plynatosť. Tie však po niekoľkých dňoch vymizli a ja sa cítim výborne. Napriek tomu, že za oknami zúri treskúca zima, cítim sa plná energie. A keďže som sa na Nový rok odhodlala cvičiť v januári každý- každulinký deň jogu, dostatok energie je presne to, čo momentálne potrebujem. Zatiaľ si tiež pochvaľujem aj svoj nabudený imunitný systém, pretože aj napriek tomu, že okolo mňa lietajú vírusy a baktéria hore-dolu, všetci pokašliavajú a kýchajú, ja zostávam zdravá ;o)

Ak sa aj vy rozhodnete vyskúšať Blendea SUPERGREENS, môžete pri nákupe použiť kupón usetrim10, s ktorým získate 10% zľavu.

Aj vy ste sa vrámci novoročných predsavzatí vydali na cestu zdravej výživy, či pravidelného pohybu? Ako vám to zatiaľ ide?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *