NUXE – pleťový krém Nuxuriance

Moja pleť si po zime žiadala naozaj poriadnu vzpruhu. Niečo, čo ju napumpuje hydratáciou a zbaví mdlého výrazu a šupiniek. Úporne a pomerne dlho som rozmýšľala po akom produkte siahnuť a nespraviť krok vedľa. Tento perfektný krémik od francúzskej prírodnej značky NUXE mi prišiel do rúk práve v pravý čas. Predstavme si však najskôr značku ako takú.

Začiatkom roka 1990 Aliza Jabès, dcéra lekárnika, založila v Paríži malé laboratórium s názvom NUXE. Rozhodla sa, že filozofia spoločnosti bude spočívať v kombinácii prírody (nature) a luxusu (luxe). Hlavnou myšlienkou produktov je ultra ženská starostlivosti o pleť založená na farmaceutickom prístupe: príroda, inovácia, vývoj, dostupnosť a zmyslové vnímanie. Dnes patrí kozmetika NUXE vo Francúzsku ku kozmetickej špičke. Prelomový bol ich celotelový olej Huile Prodigieuse, ktorý si podmanil ženy po celom svete nielen svojou multifunkčnosťou, ale aj vôňou, o čom svedčí aj fakt, že v roku 2012 značka uviedla na trh svoj prvý parfum práve s vôňou tohto oleja. Dnes má značka NUXE už viac ako 40 patentov a ponúka svojim zákazníčkam produkty na pleť aj na telo.

Krém Nuxuriance Ultra je ľahký protivráskový krém s fluidnou textúrou. Obsahuje výťažok zo šafránu a bugenvílie, čo zaručuje obnovu pleti, spevnenie kontúr a vyhladenie jemných vrások. Pleť vyzerá na prvý pohľad mladšie, pevnejšie a hydratovane, póry sú stiahnuté. Ideálny na zmiešanú pleť.

Ja veľmi oceňujem pumpičkový aplikátor, ktorý je hygienický a dokážete ním dávkovať presne toľko produktu, koľko je potrebné. Samotný krém je naozaj príjemný, ľahký, pleť nezaťaží, póry neupcháva. Je síce parfumovaný, no vôňa mi vyhovuje a vôbec neprekáža. Práve naopak, veľmi pekne mi vonia, na rozdiel od iného krému od NUXE, ktorý som v minulosti mala v cestovnom balení, a jeho vôňa mi vyslovene vadila.

Čo sa týka protivráskového účinku, tam si nemyslím, že môžeme očakávať ich vyhladenie. Predsa len, bojovať proti času čisto len s kozmetickou výbavou nie je možné. Vďaka dôkladnej hydratácii je však pleť naozaj vypnutejšia a „nadupaná“ vlahou. Vyzerá žiarivá a mladistvá. Ja si tento krémik veľmi pochvaľujem a myslím, že pri ňom nejaký čas zotrvám a kúpim si ho ešte nejeden raz.

Máte radi kozmetickú značku NUXE? Čo z jej produktov používate?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *