Zimná hydratácia

Asi nie som jediná, ktorá musela v zimnej starostlivosti o pleť siahnuť po niečom výnimočnejšom. Ja som do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť doplnila nasledujúce dva kroky:

  • pravidelné „maskovanie“ 2x týždenne (streda, sobota) a
  • rehydratáciu pomocou kvetinovej vody

Pleťová maska

Pleťové masky striedam, raz použijem čistiacu, inokedy hydratačnú, upokojujúcu, či relaxačnú. Medzi jednu z mojich momentálne najobľúbenejších patrí čistiaca maska francúzskej organickej značky Bioreline.  Ide o jemnú masku so zamatovou textúrou a s obsahom bieleho a ružového ílu, vďaka ktorému dochádza k vyrovnaniu produkcie kožného mazu. Je určená aj na citlivú pokožku a v tomto mrazivom počasí po príchode domov, do vykúreného a suchého prostredia, pleť krásne upokojí a potlačí akékoľvek začervenanie. Obsahuje arganový olej, výťažok z uhorky a avokáda, bambucké maslo a šalviový hydrolát (kvetinový výťažok). Jednotlivé zložky sú namiešané presne tak, aby poskytli pleti tú najlepšiu starostlivosť.

Rehydratácia

Po každom odlíčení pleti, ešte skôr, ako si začnem nanášať sérum, či pleťový olej, a následnej pleťový krém, poprášim tvár touto kvetinovou vodou Akamuti s čajovníkovým olejom. U nás doma ju používam nielen ja, aby som zabránila nadmernému lesku pokožky, ale aj moja 12-ročná dcéra, ktorej skvelo pomáha na akné. Vďaka obsahu čajovníkového (tea-tree) oleja má vynikajúce antibakteriálne, hojivé účinky. Ak preferujete aplikáciu pomocou vatového tampónika, jednoducho ju naň nastriekajte a pretrite si tvár rovnako, ako pleťovou vodou. Je perfektná na hojenie rán a tiež na štipance a škrabance, takže ju oceníte aj v lete.

Ako bojujete proti chladu a mrazivému počasiu vy? Čo ste pridali do svojej každodennej starostlivosti o pleť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *